Vdiq aktorja e njohur amerikane

Ka vdekur në moshën 99 vjeçare, aktorja e njohur amerikane, Joan Copeland.
Lajmi u bë i ditur nga djali i saj, Eric, i cili tha se ajo vdiq në gjumë, në banesën e saj.
Copeland ishte motra e Arthur Miller dhe kunata e Marilyn Monroe, transmeton rtv21.tv

Ajo doli në skenë me “Detective Story and Pal Joey” si dhe me “Love of Life” e “Search of Tomorrow”.
Debutimi i saj u bë në vitin 1948.
Ishte e martuar me George Kupchik, deri në vitin 1989, kur ai vdiq./21Media

 

Back to top button