Vdiq legjenda e muzikës, Tina Turner

Këngëtarja Tina Turner ka vdekur në moshën 83-vjeçare.

Turner kishte vuajtur një sërë problemesh shëndetësore vitet e fundit, duke përfshirë kancerin, një goditje në tru dhe dështimin e veshkave.

Në një deklaratë nga përfaqësuesja e saj thuhet se ajo ka vdekur sot.

“Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Rollit ka vdekur sot e qetë në moshën 83-vjeçare pas një sëmundjeje të gjatë në shtëpinë e saj në Kusnacht afër Cyrihut, Zvicër. Me të, bota ka humbur një legjendë muzikore”, thuhet në njoftim./21Media

Back to top button