Kosova që nga java e kaluar është duke u përballur me reshje shiu dhe bore, si pasojë e këtyre reshjeve disa pjesë të Kosovës janë vërshuar.

Pas vërshimeve disa rrugë në disa komuna janë bllokuar nga uji, e në disa pjesë të tjera uji ka deportuar edhe shtëpi dhe lokale.

Reshjet e ditëve të fundit probleme kanë shkaktuar në Fushë Kosovë, Drenas, Lipjan, Klinë, Malisheve, Gjilan, Bujanoc etj./21Media