Vetëm kur po prisnin fëmijë, çifti e kuptuan se janë kushërinj mes vete

Një gura ka rrëfyer se u martua aksidentalisht me kushëririn e saj – dhe nuk e kuptoi derisa ishte shtatzënë me fëmijën e tij.
Marcella Hill, nga Utah, SHBA, zbuloi se ishte e martuar me kushëririn e saj të tretë.
Zbulimi nuk doli në dritë derisa Marcella ishte shtatzënë dhe çifti po shikonin pemët e tyre familjare për frymëzim për t’i ndihmuar ata të gjenin njw emwr pwr fëmijën e tyre.
Marcella tha: “Unë isha ulur në divan duke kërkuar emrat për fëmijën që do të kishim gati dhe isha në [faqen gjenealogjike] FamilySearch.
“Burri është pranë meje në kërkimin e tij familjar dhe ai thotë: “Oh kjo është qesharake, ne kemi të njëjtët emra gjyshe dhe gjyshi.”
Marcella supozoi se i shoqi ishte regjistruar në llogarinë e saj, por kur ata e panë më nga afër, gjërat u bënë të qarta.
Fillojmë ta shikojmë dhe kuptojmë, gjyshi im është kushëriri i parë i gjyshes së tij”.
Duke dashur të merrnin fundin e konfuzionit, dyshja ranë në kontakt me gjyshërit e tyre përkatës për më shumë informacion.
“Ne i pyesim ata nëse e njohin njëri-tjetrin, sigurisht që e njohin,” thotë Marcella.
“Ata jetuan së bashku sa ishin fëmijë. Ne jemi kushërinj të tretë.’
“Kur unë shkoj në bashkimin e familjes sime, ai duhet të shkojë edhe në të tijën”, tha Marcella.
Madje, ajo pranon se kanë fituar një çmim për lidhjen më të ngushtë në një aktivitet lagjeje.
Ndjekësit e saj nxituan të pyesnin se si nuk e kishin kuptuar se ishin të lidhur më herët. ‘Si nuk e kuptove këtë në dasmë?’ pyeti njëri.
Por Marcella shpjegoi se kishte një dasmë të vogël. Ajo tha: ‘Çfarë dasme? Ne u martuam në një gjykatë pas punës të mërkurën.’
Ajo shtoi: “Por prapëseprapë, le të themi se bëmë dasmën, dhe gjyshi im dhe gjyshja e tij ishin atje, dhe morëm vesh që ishim kushërinj të tretë në dasmë, çfarë duhej të bënim?”
Të tjerë theksuan se lidhjet e tyre familjare nuk janë aq të ngushta sa të shkaktojnë ndonjë problem dhe janë plotësisht të ligjshme. ‘Kjo është mjaft larg njëri-tjetrit lol. Megjithatë, një rastësi e çmendur”, ka shkruar njëri. Një tjetër vuri në dukje se Mbretëresha Elizabeth dhe Princi Philip ishin gjithashtu kushërinj të tretë.
Pavarësisht zbulimit, Marcella dhe bashkëshorti i saj jetojnë të lumtur./21Media

Back to top button