Xhaka do të largohet nga Arsenali

Siç konfirmohet nga “LondonWorld”, Granit Xhaka dëshiron të nisë një aventurë të re dhe pritet që të largohet nga Arsenali këtë verë.

30 vjeçari me prejardhje nga Kosova ka kontratë aktuale me Arsenalin deri në vitin 2024, por trajneri i “Topçinjve” Mikel Arteta pritet që të lejojë largimin e Xhakës nëse ka oferta të mira për të.

Gjiganti gjerman, Bayer Leverkusen veçse ka shprehur interesim konkret në Xhakën, i cili thuhet se e dëshiron rikthimin në Bundesliga.

Xhaka kaloi nga Borussia Monchengladbachu te Arsenali në verën e vitit 2016 për afro 45 milionë euro, dhe që nga ajo kojë ka arritur të bëjë 295 paraqitje në të gjitha garat për skuadrën angleze, duke regjistruar 21 gola dhe 29 asistime mbi emrin e tij.

Back to top button