Zbulohet parcela me hashash, 4 të arrestuar

Zbulohen 280 bimë narkotike

Policia e Tiranës ka zbuluar në orët e fundit në fshatin Durisht një parcelë me rreth 280 bimë narkotike të llojit kanabis sativa.

Burime policore zyrtare bëjnë të ditur se lidhur me këtë parcelë janë arrestuar tre familjarët Shefqet, Zeqir dhe Fiqiri Memoçi, banues në Tiranë; si dhe Myslim Spahiu, kryetar i fshatit.

Një pjesë e bimëve janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale, ndërsa pjesa tjetër e bimëve është asgjesuar me anë të zjarrit.

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button