Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj  reaguar pas infektimit me kronavirus të kryeministrit, Avdullah Hoti.

Zemaj i ka uruar shëndet të mirë shefit të tij, dhe është shprehur optimistë se do ja dalin.

“Uroj që shëndeti i mirë të të përcjellë gjithmonë Kryeminister🙏#bashkëdojadalim, ka shkruar Zemaj.

Hoti mbrëmë ka njoftuar se është prekur nga koronavirusi, kurse sot ka sqaruar se testimin e ka bërë dje në ora 16: 00 pas një kolle të lehtë që kishte./21Media

https://www.facebook.com/zemajarmend/photos/a.582552938458257/3265779760135548/?type=3&theater