Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i ka reaguar deputetes Mimoza Kusari Lila. Mustafa i ka quajtur kanibalizëm politik deklaratat e Kusari Lilës, e cila sot ka thënë se Hoti ka edhe  një arsye më shumë për tu shkakruar.

“Të ngritesh në mëngjes e ta kërcënosh Kryeministrin se do të shkarkojmë, pse të ka kapur virusi një ditë më parë, është kanibalizëm politik, një idiotizëm i skajshëm që kapërcen çdo normë njerëzore. A thua kështu i edukojmë fëmijët!!”, ka shkruar Mustafa në Facebook.

Tutje ai ka adresuar kritika ndaj kabinetit qeveritar dhe bashkëpartiakvë se nuk i kanë dalë në mbrojtje Hotit.

“Strucat e kabinetit qevitar, këshilltarët, ministrat por edhe bashkëpartiakët e Hotit dhe të mitë heshtin, sepse atyre nuk ua ka permendur emrin xhelatja Kusari-Lila dhe se nuk do ti hajë.”, ka përfunduar Mustafa.

Miq të nderuarËshtë edukatë elementare njerëzore që e kemi kultivuar në familjet tona, të respektojmë të sëmurin. Ta…

Gepostet von Isa Mustafa am Montag, 3. August 2020

Mimoza Kusari Lila ka thënë sot Hoti ka edhe një arsye më shumë për t’u shkarkuar pasi që sipas saj nuk është izoluar pasi nuk është ndjerë mirë, duke e akuzuar atë se ka shpërndarë virusin.

Pas kësaj deklarate ka reaguar edhe vet kryeministri Hoti, i cili ka thënë se testin për Covid-19 e ka bërë dje rreth orës 16:00 , pasi vetëm dje ka pasur simtoma, një kollë të lehtë./21Media