Fëmija ishte shtrirë tek Ura e Gurit

Fëmija ishte shtrirë tek Ura e Gurit

Policia e Kosovës, ka arrestuar dje një grua e cila dyshohet se ka keqtrajtuar dhe braktisur një fëmijë.

Ky arrestim vije pas publikimit të një fotografie ku shihej një fëmijë lëmoshë-kërkues i shtrirë tek Ura e Gurit në Prizren.

“Policia pas një pune hetimore ka arrit të identifikoj dhe arrestoj një familjarë të dyshuarën femër rome/shtetase e R. Shqipërisë”, ka njoftuar policia.

E dyshuara pas intervistimit dhe konfiskimit të dokumentacionit me vendimin e Prokurorit, lirohet në procedurë të rregullt./21Media