Haradinaj: Është mirë të ndërtohen institucionet, VV e LDK të bëjnë kujdes

Haradinaj: Është mirë të ndërtohen institucionet, VV e LDK të bëjnë kujdes

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, në konferëncën për gazetarë, komentoi zhvillimet për koalicionin e mundshëm të Vetëvendosjes me LDK-në, duke thënë qasja imponuese që kanë këto dy parti, është e çuditshme. Haradinaj thotë se nuk duhet abuzuar me situatën dhe se zgjedhjet e reja nuk janë drejtim i duhur.(Teksti-Donika Osmani, kamera-Sejdi Canolli )./21Media