Moti sot në Shqipëri i nxehtë

Moti sot në Shqipëri i nxehtë

Gjatë ditës së enjte moti në Shqipëri parashikohet të jetë i kthjellët, i nxehtë dhe me vranësira të pakta. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim–Jugperëndim 1-15m/s. Deti i forcës 4 me lartësi vale 2.0 metër.

Temperaturat parashikohen të jenë:

Vendet malore             17°/36°C

Vendet e ulta                20°/39°C

Vendet bregdetare      21°/38°C