1 mijë e 635 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

 
Për 24 orë, në Maqedoninë e Veriut janë realizuar 7 mijë e 564 teste, prej të cilave pozitiv me Covid-19 kanë rezultuar 1 mijë e 635 persona, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë.
Në po të njëjtën periudhë janë regjistruar 9 viktima dhe 1 mijë e 276 të shëruar.
Deri tani në Maqedoninë e Veriut janë realizuar 1.700.555 testime, ku pozitiv kanë rezultuar 243.284. Numri i personave të shëruar arrin në 219.616, i viktimave në 8.092, ndërkaq raste aktive janë 15.576./21Media

Back to top button