Nga Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 3.342 testime të realizuara, 725 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Shkup – 274, Prilep – 79, Kavadarc – 55, Tetovë – 39, Kumanovë – 34, Ohër – 29, Gjevgjeli – 26, Negotinë – 25, Veles -24, Shtip -20, Gostivar -18, Manastir -16, Strumicë – 13, Koçan – 12, Strugë – 11, Kriva Pallankë – 11, Bogdanc – 6, Krushevë – 5, Resnjë – 4, Sveti Nikollë – 3, Dellçevë – , Probishtip – 3, Vinicë – 3, Vallandovë – 3, Kratovë – 3, Demir Kapi – 3, Kërçovë – 2 dhe Berovë – 1.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 215 pacientë të shëruar nga virusi korona, ndërsa 13 persona e kanë humbur betejën me koronavirusin./21Media