22 raste me COVID-19 në Shqipëri

1 min read

Asnjë humbje jete dhe 22 raste të reja me Covid-19, janë regjistruar në 24 orët e fundit në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë, bën me dije se numri i lartë i të infektuarve është regjistruar në Elbasan me 4 raste, 3 raste në Tiranë, Kurbin, Kukës, 2 raste në Lezhë, Gjirokastër, Dimal, 1 rast në Kavajë, Vlorë, Fushë- Arrëz.

Aktualisht janë 280 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin. Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 9 pacientë.

Janë shëruar 14 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,139 që nga fillimi i epidemisë./oranews