Një 3 vjeçar ka pësuar lëndime trupore pasi ka rënë nga kati dytë i një objekti në Vushtrri.

Rastin për rtv21.tv e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

“Rreth orës 11;00, nga emrgjenca e spitalit në Vushtrri, është raportuar se një fëmijë i moshës 3 vjeçar, ka pësuar lëndime si pasoj e rënies nga kati dytë i një objekti!”, ka njoftuar Zaiti.

Pas ndihmës së dhënë fëmiu i lënduar është dërguar në QKUK.

RTV21 ka kontaktuar edhe QKUK-në dhe është pritje të një përgjigje rreth gjendjes shëndetësore të 3 vjeçarit./21Media