32 viktima dhe 617 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

1 min read

 

Nga Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut kanë njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 4 mijë e 621 testime të realizuara, 617 persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 450 pacientë të shëruar, ndërkaq, 32 pacientë e kanë humbur betejën me Covid-19./21Media