​74 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 115 testime, prej të cilave 4 raste kanë rezultuar me COVID-19.
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se nuk është raportuar për të vdekur, derisa janë shëruar 12 persona.
Po ashtu, është raportuar se janë 74 raste aktive dhe 6 të hospitalizuar./21Media

Back to top button