Një person ka humbur jetën dhe një tjetër është lënduar, si pasojë e një vetaksidenti trafiku në kilometrin e 20-të të autostradës “Arbën Xhaferi”.

Sipas policisë rasti ka ndodhur të dielën rreth orës 18:38.

“Vozitësi mashkull kosovar me veturë nga pakujdesia, ka shkaktuar vetë aksident trafiku. Si pasoj, vozitësi ka vdekur në vendin e ngjarjes, ndërsa pasagjeri i tij mashkull kosovar është dërguar në QKUK për tretman mjekësor”, ka bërë të ditur policia./21Media