Ballkani lëshon pikë kundër Feronikelit ’74, pa fitues mes Gjilanit dhe Prishtinës

Kanë përfunduar të tri ndeshjet e sotme të Superligës së Kosovës, ku kemi rezultate tejet interesante.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin e qytetit në Suharekë, Ballkain ka barazuar 2:2 me Feronikelin ’74.

Pa fitues ka përfunduar edhe ndeshja që u zhvillua në Gjilan, mes Gjilanit dhe Prishtinës, rezultati final i së cilës është i barabartë 1:1.

Ndërkaq, skuadra e Dritës i është rikthyer fitores në Superligë, pasi që e mposhti sot Lirinë me rezultat minimal 1:0.

Rezultatet finale i gjeni më poshtë:

Ballkani 2:2 Feronikeli ‘74

Gjilani 1:1 Prishtina

Liria 0:1 Drita

Back to top button