Borell thotë se në fund të muajit mund të ketë takim Kosovë- Serbi

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, tha se një takim mes Kosovës dhe Serbisë mund të ndodh në fund të
”Ne kemi arritur një marrëveshje në dialog mes Kosovës dhe Serbisë për zbatimin e marrëveshjes për energjinë. Ne do të punojmë për dialogun dhe ndoshta në fund të muajit do të mund të kemi një takim me nivelin e lartë”, tha Borell sot para Samitit të BE-së./21Media
 

Back to top button