Brendan Rodgers i bindur se James Maddison do të qëndrojë në Leicester

Brendan Rodgers është i bindur se James Maddison do të qëndrojë në Leicester në janar, me Newcastle që thuhet se është i etur për reprezentuesin anglez.
26-vjeçari ka qenë në formë mbresëlënëse për Foxes këtë sezon, me shtatë gola dhe katër asistime të regjistruara para pushimit të Kupës së Botës që çuan në një tërheqje nga Anglia përpara Katarit 2022.
Maddison tani thuhet se po tërheq shikime admiruese nga larg, por Rodgers këmbëngul se askush në stadiumin King Power nuk po përgatitet të ndahet nga pasuria e tyre e çmuar.
“Po, absolutisht. Fokusi kryesor për momentin është ta fitojë atë në formë, duke e nxjerrë sërish në fushë. Ai është dikush që dua ta mbaj këtu. Ai është një top lojtar. Por nuk më është dhënë asnjë indikacion se ne duhet të bëjmë ndonjë gjë me James në janar. Nuk mendoj se ka ndryshuar asgjë në këtë drejtim. Fokusi im është në përmirësimin e skuadrës – kjo është ajo që dua të bëj. Nuk e di, pyesni Newcastle-n, jo mua. Kur ke lojtarë të mirë, është një shenjë e mirë, ata gjithmonë do të jenë të lakmuar nga ekipet e tjera. Kjo është në rregull, unë jam i bindur se ata lojtarë do të jenë këtu. Newcastle ka nënshkruar me lojtarë që kanë përmirësuar dinamikën e ekipit. Ata po përpiqen të ndërtojnë diçka atje, ata do të përmirësohen dhe do të përmirësohen. Unë jam i sigurt se ata do të forcojnë skuadrën e tyre dhe ata do të kenë motivimin për të qëndruar atje”, tha shefi i Leicester./21Media

Back to top button