​City fiton ndaj Newcastle dhe rrit presionin mbi Arsenalin

Manchester City ka regjistruar një fitore shumë të rëndësishme në Premier Ligë duke e mposhtur Newcastle United me rezultat 2-0 në kuadër të xhiros së 25-të të kampionatit anglez.
Fitoren skuadrës së Pep Guardiolas ia siguruan Phil Foden dhe Bernardo Silgva me golat e tyre në minutat 15’ dhe 67-të.
Pas kësaj fitoreje, Manchester City ka 58 pikë në vendin e dytë, vetëm dy më pak se Arsenali në vendin e parë, por skuadra e Mikel Artetas do të ballafaqohet me Bournemouthin sot nga ora 16:00.

Back to top button