Limaj: Ishte takim i rregullt

Limaj: Ishte takim i rregullt

Kryeministri Avdullah Hoti i ka ftuar në Qeveri për takim liderët e partive politike të përfshirë në koalicionin qeverisës. Në takim morën pjesë kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ai i AAK-së Ramush Haradinaj dhe i Nismës Socialdemokrate Fatmir Limaj. Takimi ishte i mbyllur për media ndërsa, liderët e partive politike nuk kanë pranuar të flasin, përveç kryetari i Nismës Fatmir Limaj i cili tha shkurt se takimi ishte i rregullt ku kanë diskutuar për tema të ndryshme duke përfshirë edhe arsimin. Ky takim me partnerët e koalicionit ishte paralajmëruar nga kryeministri Hoti ditë me parë pas kthimit nga Uashingtoni ku u arrit marrëveshja ekonomike me Serbinë. Ndjekim deklaratën e kryetarit të Nismës Fatmir Limaj./21Media