Declan Rice nuk do ta rinovojë kontratën me West Ham

Declan Rice nuk do ta rinovojë kontratën me West Ham.
Sipas The Athletic, mesfushori anglez është gati të shkojë të ndjekë ëndrrën e tij për të luajtur në Ligën e Kampionëve.
Marrëveshja aktuale e Rice do të skadojë në vitin 2024 dhe përfshin opsionin e një zgjatjeje 12-mujore përtej kësaj pike, por Hammers thuhet se kanë pranuar që një shitje do të duhet të sanksionohet verën e ardhshme në mënyrë që të maksimizohet vlera në ndonjë marrëveshje.
West Ham nuk ka ndërmend të shkarkojë Rice në janar dhe 23-vjeçari nuk do të kërkojë ta detyrojë këtë çështje duke dorëzuar një kërkesë për transferim, por ndarja e rrugëve tani konsiderohet të jetë e pashmangshme.
Chelsea, Manchester United dhe Manchester City janë vlerësuar të gjithë me një interes për Rice, i cili është kapiten në West Ham dhe ka fituar 39 paraqitje për të moshuarit për Anglinë duke qenë më parë në akademinë e Bluve./21Media

Back to top button