Drita-Ballkani pa fitues, Prishtina pranë titullit

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Kanë përfunduar sot të gjitha ndeshjet e xhiros 34 të Superligës së Kosovës, ku skuadra e Prishtinës është duke vazhduar me hapa të sigurt drejt titullit të sezonit 2020/21.

Ndeshja kryesore ishte mes Dritës dhe Ballkanit, ku pas 90’ minutave lojë rezultati ishte i barabartë 1:1, ndërsa rivali i tyre në garën për titull, skuadra e Prishtinës e vazhdoi edhe këtë xhiro me fitore, ku e mposhti Feronikelin me rezultat të ngushtë 2:1.

Prishtina udhëheq në tabelë me 75 pikë, pesë më shumë se Drita në vend të dytë, kurse Top 4 e mbyllin Ballkani me 68 dhe Gjilani 48 pikë.

Në zonën e rrezikshme gjenden Feronikeli me 38 pikë dhe Arbëria me 37, ndërsa skuadra e Besës ka siguruar rënien, ku pas 34 ndeshjeve ka arkëtuar vetëm 12 pikë.

Rezultatet:

Arbëria 1 – 1 Drenica.

Drita 1 – 1 Ballkani.

KF Llapi 1 – 0 FC Besa.

Prishtina 2 – 1 Feronikeli.

Trepça ’89 2 – 1 Gjilani .