Ekspozita “Rezistencë” hapet sot në Gjilan

1 min read

Në kuadër të manifestimit të edicionit të 31-të të “Flaka e Janarit”, sot do të hapet ekspozita “Rezistencë”.

Ekspozita hapet me fillim nga ora 19:00, e kuruar nga Mehmet Behluli.

“Flaka e Janarit” është manifestimi më unik në trojet shqiptare dhe këtë vit mbahet për 31-tën herë me radhë, ku përgjatë tri javëve rresht, do ta bëjë Gjilanin kryeqendër të kulturës kombëtare, me aktivitete të shumta, përfshirë ato të artit dramatik, artit pamor, atij muzikor dhe letrar./21Media