Fahri Fazliu nipi i heronjve Fahri e Bahri Fazliu, ka njoftuar se ka marrë ftesë nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në kuadër të Gjykatës Speciale, edhe pse në kohën e luftës ishte vetëm tetëvjeçar.

Përmes një postimi në Facebook Fazliu ka thënë se është ftuar nga ZPS-ja në cilësinë e dëshmitarit dhe se ftesa është bërë që të paraqitet në Hagë më 23 qershor./21Media