Filluan ndeshjet e mbetura të Ligës së Evropës

1 min read

Kanë përfunduar gjysma e ndeshjeve të programit të sotëm në Ligën e Evropës, kurse nga ora 21:00 filluan ndeshjet e mbetura të fazës së grupeve të kësaj gare.

Ndër ndeshjet më të mira do të jetë ajo mes skuadrës angleze Leicester City dhe asaj italiane Napoli.

Po ashtu, ndeshje interesante pritet të jetë edhe ajo mes Rangers e Lyon, ku pritet debutimi i Xherdan Shaqirit për mysafirët në Ligën e Evropës.

Ndeshjet e programit të orës 21:00 në Ligën e Kampionëve i gjeni më poshtë.

Grupi A

21:00 Brondby – Sparta Prague

21:00 Rangers – Lyon

Grupi B

21:00 Monaco – Sturm Graz

21:00 PSV Eindhoven – Real Sociedad

Grupi C

21:00 Leicester City – Napoli

Grupi D

21:00 Eintracht Frankfurt – Fenerbahçe

21:00 Olympiacos – Royal Antwerp.