Fitorja e tretë me radhë në Serie A, Juventusi mposhti Leccen

Ka përfunduar ndeshja e sontme tejet interesante ndërmjet skuadrës së Lecces dhe asaj të Juventusit, ku “Zonja e Vjetër” ka regjistruar fitoren e tretë me radhë në Serie A duke siguruar pikët e plota.

Pas 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Via del Mare”, Juventusi ka shënuar fitore minimale 1:0 si mysafir i Lecces.

Golin e vetëm të ndeshjes e ka shënuar Nicolo Fagioli, i cili në minutën e 73’ e ka vulosur fitoren e Juventusit me rezultat 1:0.

Me pikët e reja, Juventusi është ngjitur në pozitën e gjashtë në tabelë në kuotën e 22 pikëve, aq sa ka edhe Roma në pozitën e pestë.

Në anën tjetër, Lecce tani gjendet shumë pranë zonës së rrezikut në tabelë, ku zë vendin e 17 me vetëm tetë pikë të arkëtuara.

 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button