Foo Fighters anulojnë turneun e planifikuar pas vdekjes së Hawkins

Foo Fighters kanë njoftuar se kanë anuluar performancën e tyre të ardhshme në nderim të jetës e veprës së ish-bateristit të grupit, Taylor Hawkins.

“Është pikëlluese që Foo Fighters konfirmuan se kanë anuluar të gjitha datat e turneut të ardhsëhm për shkak të vdekjes së Taylor Hawkins. Na vjen keq dhe ndajmë zhgënjimin që ne nuk do ta shohim njëri-tjetrin siç ishte e planifikuar. Në vend të kësaj, do të kalojë kohë për t’u shëruar, për të vlerësuar muzikën dhe kujtimet tona bashkë”, kanë thënë grupi në një deklaratë.

Vdekja e Hawkins është njoftuar disa orë para se ata të performonin në Bogota të Kolumbisë./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button