Gjilani fiton sfidën e vështirë me Dukagjinin

Gjilani ka regjistruar fitore të madhe dhe tre pikë tejet të rëndësishme xnë xhiron e 32-të në Superligën e Kosovës, duke e mposhtur Dukagjinin me rezultat 2-0.

Skuadra e Zekirja Ramadanit ka bërë kështu një hap të madh për ta blinduar pozitën e tretë në të cilën tashmë ka 50 pikë, tetë më shumë se Prishtina që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Të dy golat për gjilanasit i shënoi Mevlan Zeka në minutat 28’ dhe 90’.

Përkundër humbjes, Dukagjini mbetet në vendin e pestë me 41.

Back to top button