Një grabitje e armatosur ka ndodhur në mëngjesin e së premtes në rrugën “Faruk Beqiri” në Vushtrri.

Dy të dyshuarit në një pompë derivatesh kanë grabitur 130 euro.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se derisa ishte duke punuar në pompën e derivateve, dy të dyshuar të maskuar nën kërcënimin e armëve i kanë grabitur rreth 130 euro dhe janë larguar në drejtim të panjohur”, ka njoftuar policia.

Nuk raportohet për të arrestuar./21Media