Kosova, SHBA dhe Serbia propozohen për çmimin Nobel

 

 

 

Deputeti i Parlamentit të Suedisë, Magnus Jacobsson, ka propozuar që Kosova, Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Serbia të emërohen si kandidate për çmimin Nobel për Paqen, për vitin 2021, duke i vlerësuar për marrëveshjen e arritur me ndërmjetësimin e Shtëpisë së Bardhë./21Media

 

 

 

Back to top button