Kurti i pikëlluar për zjarret në Greqi: Qeveria e gatshme të ndihmojë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shprehur gatishmërinë e qeverisë së Kosovës për t’i ndihmuar Greqisë me të gjitha mjetet e mundshme pas zjarreve të furishme.

Në një postim në Twitter, Kurti ka thënë se ndjehet i pikëlluar nga shkatërrimi dhe vështirësitë që zjarret kanë sjellë në ishuj
.

”Pamje shkatërruese nga Greqia që tregojnë zjarre të furishme. Shpresojmë për sigurinë e të gjithë të prekurve dhe jemi të pikëlluar nga shkatërrimi dhe vështirësitë që zjarret kanë sjellë në ishuj. Qeveria jonë është e gatshme të ndihmojë në çdo mënyrë që mundemi“, ka shkruar Kurti në Twitter.

Rreth 2,500 persona evakuohen nga Korfuzi shkaku i zjarreve

Gati 2,500 njerëz janë evakuuar nga Korfuzi, ka thënë një zëdhënës i departamentit të zjarrfikësve në ishullin grek./21Media

Back to top button