Kush janë favoritët për të fituar Eurovisionin?

1 min read

Sonte po mbahet finalja e madhe e festivalit, Eurovision Song Contest 2022.

Kalush Orchestra e Ukrainës është ende nga favoritët e mëdhenj për fitoren e sontme, me Cornelia Jakobs e Suedisë, e dyta dhe me përfaqësuesen e Mbretërisë së Bashkuar, e treta.

Eurovisioni mund të jetë shumë i paparashikueshëm!, shkruan BBC.

Në finalen e Eurovisionit marrin pjesë 20 vendet që janë kualifikuar nga dy gjysmëfinalet.

Kujtojmë që, Shqipëria nuk ka arritur të kualifikohej për finalen e madhe të Eurovisionit./21Media