​Lazio udhëhoqi 2:0 deri në minutën e 84-të dhe mbeti pa fitore

Në takimin e xhiros së 17-të të kampionatit italian të futbollit, Lazio dhe Empoli luajtën 2:2 në Olimpico pasi mysafirët shënuan dy gola në tetë minutat e fundit.
Vendasit kaluan në avantazh në minutën e dytë me golin e Felipe Anderson dhe në të 54-ën Mattia Zaccagni shënoi për 2:0.
Në minutën e 84-të, Francesco Caputo zvogëloi disavantazhin, duke rikthyer shpresën te mysafirët dhe në minutën e katërt të pushimeve, Razvan Marin shënoi një pikë për mysafirët me një goditje të shkëlqyer nga buzë e zonës së rreptësisë.
Kjo ishte pika e parë e Lazios pas dy humbjeve radhazi, ndërsa Empoli barazoi ndeshjen e dytë radhazi.

Back to top button