Madonna tregon pjesët intime në moshën 63-vjeçare, arsyetohet: Po lind artin

2 min read

Në moshën 63-vjeçare, Madonna ruan aftësinë për të krijuar polemika duke shfaqur, ashtu siç bëri kur ishte në të njëzetat e saj. Edhe tani ajo guxon të shkojë pak më tej dhe të kapë një model 3D të vaginës së saj duke përdorur teknologji të reja.

Fansat dhe kritikët e interpretueses kontroverse, e cila së fundmi u shfaq në Kolumbi si e ftuar në një nga koncertet e Maluma -s , u hutuan kur zbuluan koleksionin e ri të artisties të NFT-së [Non Fungible Tokens] , përcjell portali rtv21.tv

Koleksioni kontrovers e paraqet këngëtaren ” Like a Virgin ” (si virgjëreshë) duke lindur flutura, insekte dhe pemë si pjesë e një treshe videosh të titulluara “Nëna e Teknologjisë”, “Nëna e Krijimit” dhe “Nëna e Evolucionit”. Por ajo që padyshim i ka lënë pa frymë ndjekësit ka qenë bonusi i serialit: një imazh 3D i organeve të saj gjenitale!

Natyrisht, publiku ishte i shpejtë për të shprehur ndjenjat e tyre. “Ata kur menduat se nuk mund të kishte asgjë më të pazakontë”, shkroi një ndjekës në Twitter. “Jo. Nuk jam aspak i interesuar të shoh një model 3D të ndonjë prej pjesëve intime të Madonës,” tha një tjetër.
Një i tretë u përgjigj: “Unë mendoj se pyetja e vetme është pse do të ndjeni nevojën për ta bërë një gjë të tillë!”

Por këngëtarja nuk heshti dhe mbrojti veprimet e saj dhe të drejtën e saj për të pozuar nudo, për t’u treguar ashtu siç erdhi në botë.

“Unë po bëj atë që gratë kanë bërë që nga fillimi i kohës, që është lindja,” tha këngëtarja në një intervistë.”Por në një nivel më ekzistencial.

Unë po lind artin dhe krijimtarinë dhe do të ishim të humbur pa asnjërën.”

Artistja shpjegoi krijimin e diskutueshëm.

“Mendoj se është shumë e rëndësishme që ka pasur shumë mendime dhe biseda për të krijuar këto video”, tha ajo. “Unë mendoj se ne kemi nevojë për një pyll me insekte rrëqethëse që dalin nga unë.”

Fondet e mbledhura nga krijimet do t’u dhurohen organizatave jofitimprurëse si National Bail Out, V-Day dhe Voices of Children./21Media