Mbi 821 mijë qytetarë vaksinohen me dozën e dytë antiCOVID-19

Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) deri tani 821 mijë e 117 qytetarë të Kosovës janë vaksinuar me dozën e dytë antiCOVID-19, ndërsa 100 mijë e 625 të tjerë kanë marrë edhe dozën e tretë përforcuese.
Që prej fillimit të procesit të vaksinimit antiCOVID-19 në Kosovë janë dhënë 1.8823.780 doza të kësaj vaksine.
504 raste aktive me COVID-19. Komuna e Prishtinës prinë me raste aktive me 121 sosh. Ferizaj me 45, Prizreni me 42, Gjilani me 33 dhe dhjetëra raste në komuna tjera.
Në raportin e fundit IKShPK njoftoi për 9 raste të reja me COVID-19./21Media

Back to top button