Mehaj shpreh ngushëllime për vdekjen e ushtarit, Bledar Bujupi

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Bledar Bujupit i cili ishte ushtar i rezervës së Forcës së Sigurisë së Kosovës, e njëherësh edhe kornist i Filharmonisë së Kosovës.
“Në këto çaste të dhimbjes, ju shprehim ngushëllime familjes Bujupi dhe të gjithë të afërmeve të të ndjerit. Humbjet e tilla janë të rënda për familjen, shoqërinë dhe institucionin tonë, këto momente mund t’i përballojmë vetëm duke qëndruar pranë njëri-tjetrit. Ngushëllime!”, ka shkruar Mehaj në Facebook.
Bledar Bujupi ka vdekur në moshën 31 vjeç, dje.  (22 gusht 2022)./21Media

Back to top button