Milani vazhdon tutje në Champions, Juventusi në Ligën e Evropës

Milani e ka siguruar një vend në fazën e eliminimeve direkte të Ligës së Kampionëve pas fitores me rezultat 4-0 në ndeshjen direktë ndaj Saslburgut në grupin E.

“Rossonerët” triumfuan me rezultat 3-0 me dy golat e Olivier Giroud dhe nga i realizuan Rade Krunic dhe Junior Messias duke u ngjitur kështu në vendin e dytë me 10 pikë, tre më pak se Chelsea i vendit të parë që mposhti me rezultat 2-1 Dinamon e Zagrebit.

Skuadra tjetër italiane, Juventusi do të vazhdojë aventurën në Ligën e Evropës pasi ka mbetur në vendin e tretë në grupin H me tre pikë. Ata u mposhtën sonte nga PSG me rezultat 2-1.

Në ndeshjet tjera u arritën këto rezultate:

Copenhag-Dortmund 1-1

Maccabi Haifa-Benfica 1-6

Manchester City-Sevilla 3-1.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button