Mot me diell dhe vranësira

 
Gjatë kësaj të mërkure moti në Kosovë do të jetë me diell dhe pjesërisht i vranët.
Vranësirat në disa vende parashihet që të sjellin edhe riga të dobëta shiu.
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9 dhe 10 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale do të lëvizin mes 22 dhe 23 gradë Celsius.
“Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat vende-vende parashihen të sjellin riga të dobëta shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-23 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Back to top button