Moti: Ftohtë,shira lokale,në male borë

1 min read

Sot mbi vendin tonë do të jetë moti me vranësira dhe i ftohtë, e i përcjellë me reshje të shkurtra të shiut.

Era do të jetë e lehtë dhe mesatare, perëndimore dhe veriperëndimore.

Në mbrëmje dhe gjatë natës në veri dhe perëndim kthjellime, në pjesët e tjera vende- vende shi i dobët kurse në male reshje të dobëta të borës.

Temperatura e mëngjesit 3 gradë, kurse më e larta ditore 11 gradë./21Media