Moti në Kosovë

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Të martën , në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell.

Gjatë pasdites përreth viseve malore mund të bie rrebesh shiu. Ndërsa temperaturat në vise të ulëta do të sillen në 15 C deri në 31 C, kurse në vise malore 13 deri në 24 C. Do të fryjë edhe erë e lehtë nga veriu-verilindja 2-4 m/s.

Edhe dita e mërkurë do të jetë e nxehtë dhe pjesërisht e vranët. Orëve të pasdites priten rrebeshe shiu dhe bubullima.

Temperaturat në vise të ulëta do të luhaten nga 16C deri 29C, e në vise malore 13C deri 22C. Erë e lehtë dhe mesatare nga veriu-verilindja 3-7m/s.