Moti sot, herë me diell e herë me vranësira

Sot në Kosovë parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell. Ka mundësi të ketë ndonjë reshje të izoluar shiu.

Era pritet të fryjë nga kuadrati i veriut, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, sidomos në veri të vendit, me shpejtësi prej 15-44 km/h.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin prej -3 deri në 3 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 11 deri në 15 gradë Celsius.

Back to top button