Nëntë gjërat që duhet të pastroni çdo ditë në shtëpi

 
Ne të gjithë e duam një shtëpi të pastër dhe të rregullt, por thjesht nuk kemi kohë të mjaftueshme për të kaluar orë të tëra duke pastruar çdo ditë. Pavarësisht kësaj, ka disa gjëra në shtëpinë tuaj që duhet të kenë shumë më tepër vëmendje se të tjerat.
Nëntë gjërat në shtëpi që nuk duhet t’i lini asnjëherë të papastra.
Peshqir kuzhine

Studimet e fundit kanë treguar se peshqirët e enëve janë pika më e ndotur në kuzhinë. E njëjta gjë vlen edhe për peshqirët e vegjël në banjën tuaj. Duke qenë se i përdorni më shumë se një herë në ditë, ato bëhen të papastërta shumë shpejt. Kjo është arsyeja pse peshqirët e kuzhinës dhe banjës duhet të ndërrohen çdo dy ditë, ose edhe çdo ditë nëse keni një familje të madhe, shkruan BrightSide.
Çelësat

Çelësat përmbajnë më shumë baktere sesa butonat e ashensorit. Si rregull, ne kurrë nuk i pastrojmë çelësat tanë dhe i prekim gjithmonë me duar. Ne priremi t’i mbajmë në xhepa dhe shpesh i hedhim në tokë. Si rezultat, ne sjellim një sasi të madhe bakteresh infektive në shtëpi me çelësat tanë. Kjo është arsyeja pse pastrimi i tyre me peceta antiseptike është kaq jetësor.
Pllakat e banjos

Për të thjeshtuar rutinën tuaj të rregullt të pastrimit të pllakave të ndotura të banjës, fshijini muret e dushit tuaj pas çdo dushi. Mbajtja e banjës tuaj të thatë do t’ju ndihmojë të parandaloni rritjen e baktereve dhe mykut.
Sfungjer kuzhine

Sfungjeri juaj mund të jetë gjëja më e papastër në kuzhinën tuaj. Ne e përdorim atë për të larë enët, tenxhere dhe dërrasat prerëse dhe për të fshirë derdhjet dhe thërrimet. Mënyra më e mirë për të dezinfektuar një sfungjer është mikrovalë. Thjesht lajeni tërësisht dhe vendoseni sfungjerin e lagur në mikrovalë për një deri në dy minuta me fuqi të ulët. Sigurohuni që të monitoroni me kujdes procesin: fikeni mikrovalën menjëherë nëse shihni ndonjë tym. Mos harroni: sfungjerët që kanë pastrues metalikë nuk duhet të dezinfektohen kurrë duke përdorur këtë metodë.
Lavamanet

Ju mund të mendoni se pas larjes së duarve ose enëve, legeni i lavamanit do të ishte gjithashtu i pastër. Por e keni gabim. Në fakt, ka shumë mikrobe dhe baktere që ngjiten në muret e pellgut.
Enët e pista të lagura në ujë

Lënia e enëve të pista në lavaman deri në mëngjes është një zakon i keq që e bën larjen edhe më sfiduese. Nëse jeni duke përdorur një makinë larëse enësh, mos i lani enët paraprakisht me dorë përpara se ta ndizni. Dhe një këshillë tjetër: është gjithmonë më mirë të lani enët menjëherë pas çdo vakti.
Makinë kafeje

Makina juaj e kafesë është një vatër për bakteret dhe mykun, kështu që ju duhet ta pastroni atë çdo ditë. Për këtë, ju duhet ta ndani aparatin e kafesë në copa të veçanta. Kjo do t’ju ndihmojë të hiqni shpejt dhe lehtë kafen, bluarjen dhe vajin, shkruan BrightSide, përcjell rtv21.tv
Dërrasë prerëse

Nëse jeni duke përdorur spatula dhe dërrasa prerëse prej druri, futini ato në një përzierje uthull dhe ujë (1:1) për disa minuta çdo herë që përfundoni gatimin. Ky truk do t’ju ndihmojë të vrisni bakteret dhe kërpudhat në sipërfaqet e tyre. Për më tepër, çdo dërrasë prerëse duhet të pastrohet dhe dezinfektohet rregullisht. Për këtë qëllim, përdorni një përzierje prej 1 lugë çaji sodë buke në gjysmë litër ujë të nxehtë. Aplikojeni këtë tretësirë ​​mbi sipërfaqen e dërrasës prerëse. Lëreni të qëndrojë për 5-10 minuta, më pas shpëlajeni dërrasën prerëse nën ujë të rrjedhshëm.
Furça dhe sfungjerë grimi

Nëse përdorni të njëjtën furçë grimi për një kohë të gjatë, ajo mund të strehojë të gjitha llojet e baktereve dhe mikrobeve të këqija që mund të hyjnë lehtësisht në fytyrën tuaj. Kjo është arsyeja pse është kaq e rëndësishme që të pastroni mjetet tuaja të grimit në ujë të ngrohtë me sapun pas çdo përdorimi./21Media

Back to top button