Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dje rreth orës 12:00 është arrestuar një femër në kryeqytet, pasi njësiti policor e kishte ndaluar për mosposedim të maskës mbrojtëse ndaj virusit Covid-19 dhe e njëjta ka sulmuar njërin nga zyrtarët policor.

Me urdhër të prokurorit e dyshuara pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt./21Media