Osmani: Iniciativa franko-gjermane, qëllim i mirë i partnerëve tanë

Osmani: Nuk do të lejojmë prekjen e sovranitetit dhe integritetit territorial
Presidentja, Vjosa Osmani, tha se nuk do të lejohet që të shkelet sovraniteti dhe integriteti tokësor i Kosovës. Duke folur për propozimin franko-gjerman për marrëveshjen ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Osmani tha se Gjermania dhe aleatët e tjerë nuk do të kërkojnë nga Kosova asgjë që është në kundërshtim me Kushtetutën e saj. Presidentja e Kosovës e cilësoi çështje ligjore problemin e targave dhe akuzoi Presidentin serb për kërcënim të serbëve të Kosovës./21Media

Back to top button