Kandidatja për presidente nga lista e LVV-së, Vjosa Osmani u deklarua pasi koaliconi i saj me LVV doli i pari në zgjedhjet e sotme.

Ajo tha se Kosova bëri ndryshimin, dhe premtoi se Kosova do të ndryshojë. E këtë sipas saj do ta bëjnë bashkë me Kurtin.

Osmani tha se kjo është fitorja e votuesve të tyre dhe se nuk është fitore për hakmarrje, ndërsa shprehu falënderime edhe për mërgimtarët të cilët erdhën të votojnë në Kosovës.

Osmani u zotua do të ruhet aleanca me ndërkombëtaret dhe interesi nacional.

“Nesër lind diell i Kosovës dhe më të mundësia e artë”, tha Osmani dhe ftoi të gjithë të festojnë në shtëpitë e tyre./21Media