Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Java e ardhshme do të karakterizohet me mot relativisht të ngrohtë dhe me pak vranësira të cilat të marten dhe të mërkuren vende-vende do të sjellin reshje lokale.
Kështu është bërë e ditur nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ku thuhet se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-12 gradë
Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-30 gradë Celsius.
Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-8m/s./21Media

 

Back to top button