Parashikimi i motit

Mot i kthjellët dhe i ngrohtë

Në dy ditët e para të prillit, në Kosovë pritet të mbajë mot kryesisht i kthejllët me temperature që do sillën në mes 5 e 21 gradë Celsius.

Sipas meteorologëve, rajoni ynë do të gjendet nën ndikimin e fushave të ngrohta ajrore me presion të lartë atmosferik që vijnë nga Mesdheu.

Edhe në ditën e dytë të fundjavës, pritet të mbajë mot kryesisht i kthjellët. Temperaturat do të jenë të përafërta me sot ato do të lëvizin në mes 6 e 22 gradë celsius./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button